Slovan si zo Skalice odniesol tri body

30.09.2011 Celý región

Bratislava 30. septembra (WEBNOVINY) - Výsledok piatkového stretnutia slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Góly: 10. Lušňák (Obdržálek, T. Višňovský), 59. Pálffy - 7. A. Kudrna (M. Bakoš), 30. Štajnoch (Kukumberg, A. Kudrna), 31. Šatan (Kukumberg, Bulík), 39. Balej (D. Skokan, Dobroň)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Brath, M. Novák, 2534 divákov

Skalica: Lakosil (40.Tomek) - Vyrůbalík, Šmach, Jaborník, Kloz, Gula, Bučka, Magušin - Jankovič - Pálffy, R. Školiak, J. Hruška - Obdržálek, T. Višňovský, Lušňák - Kutálek, Šátek, Holovič - Klejna, T. Mikúš, R. Konečný
Slovan: Konrád - Dobroň, Švárny, Jass, I. Ďatelinka, Štajnoch, Bohunický - Frühauff - Kukumberg, Šatan, M. Hudec - Bulík, Lipiansky, L. Hudáček - Balej, M. Macho, D. Skokan - M. Bakoš, Preisinger, A. Kudrna

Stretnutie medzi favorizovaným Slovanom a Skalicou sa začalo väčšou aktivitou hostí. V 7. min prihral M. Bakoš presne Kudrnovi a ten poľahky zakončil - 0:1. Skalické družstvo sa však vzápätí vzchopilo a o vyrovnávajúci gól sa postaral už v 10. min Lušňák presnou strelou k žŕdke. V 12. min zneškodnil veľkú príležitosť Skaličanov gólman Slovana Konrád, na opačnom konci ihriska v 16. min M. Hudec tesne minul bránku.

Prvá polovica druhého dejstva sa vyznačovala kvalitnou hrou oboch mužstiev. Nádeje domácemu tímu na vedenie "vzal" Štajnoch delovkou od modrej ponad Lakosilovo pravé rameno, hneď v ďalšej minúte pridal Šatan tretí gól. Krátko pred koncom prostrednej časti hry osamotený Balej zblízka upravil na 1:4.

Skaličania, ktorí nastúpili do tretej tretiny s náhradným brankárom Tomekom, sa viackrát snažili dostať súpera pod tlak. Pozorná obrana Slovana však nepripustila nijaký zvrat, Pálffyho gól v závere súboja znamenal len kozmetickú úpravu výsledku.

Hlasy:
Peter Oremus (tréner Skalice): "Mali sme byť efektívnejší, ak chcete zdolať Slovan, musíte premeniť viac šancí. Dať dva góly je málo. Zápas sa zlomil, keď sme v priebehu dvadsiatich sekúnd druhej tretiny inkasovali dvakrát."
Miroslav Mosnár (asistent trénera Slovana): "Videli sme korektný hokej pred skvelým publikom, Skalica hrala veľmi slušne. O víťazovi rozhodla druhá tretina, strelili sme viac gólov. Verím, že budeme pokračovať v takýchto výkonoch."

MsHK DOXXbet Žilina - MHC Mountfield Martin 1:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 22. Róbert Huna (Houdek) - 32. Galamboš, rozhodujúci samostatný nájazd Zeliska
Vylúčení: 4:2 na 2 min, Drgoň (Martin) 2+10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: T. Grečko - M. Valach, Gavalier, 1431 divákov

Žilina: M. Laco - Houdek, Ďurkech, Krčula, Dlouhý, Staňo, Kudělka - V. Nemec, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, Hreus, T. Sýkora - M. Drevenák, P. Sivák, Stupka
Martin: Volentier - Brcko, Hriňa, Drgoň, I. Rúfus, Matejka, Flamík - J. Markovič, Galamboš, Važan - Vartovník, Zeliska, Kriška - Macejka, Murček, Sobota - Ižvolt, Drotár, Škumát

Susedské derby sa vďaka fanúšikom začalo v búrlivej atmosfére. Hralo sa síce vo svižnom tempe, ale v priebehu prvých desiatich minút si ani jedno z mužstiev neutvorilo príležitosť na strelenie gólu. Žilinčania v úvode druhej časti však využili presilovú hru, keď strelu obrancu Houdeka tečoval Róbert Huna - 1:0. Zvýšiť skóre v prospech domácich mohol kapitán Hreus, ale Volentier bol pozorný. Na druhej strane nevyšla šanca na vyrovnanie hosťujúcemu Murčekovi.

V polovici stretnutia, keď sedel na trestnej lavici hosťujúci Hriňa, domáci obranca Dlouhý urobil chybu na útočnej modrej a Galamboš z protiútoku vyrovnal. Skóre sa mohlo meniť v 35. min, no strelec prvého gólu Róbert Huna mieril len do Volentierových betónov. Žilina sa mohla ujať vedenia v poslednej minúte druhej tretiny, keď z ľavej strany dobre vystrelil Sivák, odrazený puk sa dostal k Drevenákovi, avšak ten namieril iba do žŕdky opustenej bránky.

V záverečnej časti hry obidve mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany a v rovnakom trende hrali aj v predĺžení. V samostatných nájazdoch boli strelecky disponovanejší hostia, keď už prvý z nich zo Zeliskovej hokejky sa neskôr ukázal ako víťazný.

Hlasy:
Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "Keď nedáme góly, nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. Škoda pre nás, že hráči, ktorí v uplynulých sezónach mali na svojom konte 40 či 50 bodov, vychádzajú naprázdno. Prvá tretina nám nevyšla podľa predstáv. Viac príležitostí sme mali v druhej dvadsaťminútovke, no nepridali sme druhý gól. Vyvrcholením našej streleckej neefektivity boli samostatné nájazdy, keď sme nepremenili ani jeden z nich."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Diváci nevideli zápas, aký sa očakáva od derby. Všetci sme vedeli, o čo hráme. Teraz bol dôležitý aj bod a tomu sme prispôsobili taktiku. Snažili sme sa nedostať gól a hrať na remízu. Hráči si musia uvedomiť, že hokej sa hrá aj smerom dozadu, čo v dnešnom zápase splnili. Po inkasovanom góle sme vyrovnali a priznám sa, sústredili sme sa na predĺženie, a potom sme uspeli v samostatných nájazdoch.

HKm Zvolen - Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 16. M. Filo (Radulay), 28. J. Gašparovič (Sojčík, Trefný), 53. R. Tvrdoň
Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše Marek Slovák 2+10 za nešportové správanie, Vantroba (obaja Zvolen) 2+10 za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: R. Lauff, M. Korba, P. Korba, 1513 divákov

Zvolen: Škrečko - J. Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško, Ťavoda, Šiška - Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž - Marek Slovák, M. Čurilla, Brabenec - Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo - Leskovjanský, Sikela, Méry
Trenčín: V. Kováč - Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich - Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek - Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň - O. Mikula, Sojčík, R. Lelkeš - Radulay, M. Daňo, M. Filo

HC Košice - HC'05 Banská Bystrica 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 14. Zálešák (P. Bartoš, M. Novák), 15. Matúš Chovan (Marcel Haščák, E. Piatak), 38. P. Bartoš (J. Tabaček, Homer) - 35. Marcinek (Bambúch), 44. Kristoffersson (Kútny, Kolba)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Snášel, 5126 divákov

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Deyl, M. Novák, M. Grman, Šeda, M. Biro - Vorel, Pašek, M. Miklík - P. Bartoš, Zálešák, P. Fabuš - Jenčík, Mlynarovič, Dravecký - Matúš Chovan, E. Piatak, Marcel Haščák
Banská Bystrica: Kostúr - Cuník, Cebák, Kolba, Haverinen, Brňák, Bambúch, Kubka - Kristoffersson, Paľov, Kútny - J. Sýkora, Kapuš, M. Kokavec - Themár, Češík, Marcinek - T. Hričina, Heizer, Nemček

HK Nitra - HK Poprad 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Góly: 18. S. Saliji (Ďurák, T. Chrenko) - 6. Rapáč (Vandas, Kuľha), 20. A. Novotný (Balán, Kuľha), 34. Vaic, 37. Rapáč (Vandas, Velebný), 41. Vaic (A. Kroták), 48. A. Kroták
Vylúčení: 6:6 na 2 min., navyše Ďurák (Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku a Takáč (Poprad) na 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali Goga - Bundil, Stano, 2225 divákov

Nitra: Penker (37. Čiliak) - König, M. Bača, Rais, Ďurák, Árvay, J. Polák, - G. Saliji, M. Štefanka, Hrnka - Korhoň, T. Chrenko, H. Ručkay - S. Saliji, Podstavek, Mašlonka - Šumichrast, Marek Haščák, Čaládi
Poprad: Melicherčík - A. Novotný, D. Brejčák, Š. Fabian, Malina, M. Šterbák, Hellström, Kramár, Velebný - Vandas, Balán, Kuľha - A. Kroták, Gellerstedt, Vaic - Rapáč, S. Takáč, Škovira - Paločko, Kraft, Achmetov

Prvá tretina bola poznačená viacerými vylúčeniami a v presilových hrách prišli aj góly. V 6. minúte sa presadili Poprdačania, keď nedôrazne pokrytý Rapáč poslal puk za Penkerov chrbát. Nitra však po inkasovanom góle vyvinula veľké útočné úsilie a šance Ručkaya a Štefanku volali po vyrovnaní. To prišlo v 18. minúte, keď presilovú hru 5:3 zužitkoval S. Saliji. v poslednej minúte prvej časti hry však hrali presilobvvku aj hostia a váhanie obrancov Nitry aj s brankárom Penkerom využil na vedúci gól Novotný.
Druhá časť už priniesla defenzívnejší hokej a vylučovaní boli hlavne hostia. Pri päťminútovom vylúčení Takácsa mali Nitrania možnosť vyrovnať, ale zaváhali. po chybe na modrej čiare ušiel Nitre Vaic a medzi Penkerove nohy vsietil tretí gól Popradu. O 3 minúty už bolo 1:4, keď Penker zle zareagoval na strelu Velebného od modrej čiary a puk odrazený od zadného mantinelu doklepol do odkrytej bránky Rapáč. Tréner domácich si zobral oddychový čas a do bránky zobral Čiliaka. Krátko potom mal veľkú šancu Haščák, ale Melicherčík výborným zákrokom podržal svojich.
Posledná tretina sa už len dohrávala, keď Nitrania nenašli dostatok síl na otočenie výsledku. V 41. minúte zvyšoval na 5:1 Vaic a o päť minút neskôr s pekným gólom prezentoval Kroták. Poprad tak zaknihoval vysoké víťazstvo v pomere 6:1.

Branislav Okuliar, tréner Nitry: "Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať, ale už niekoľký raz nás zradila koncovka. V prvej i druhej tretine sme mali dostatok šancí, no tie sme nevyužili. Stretnutie zlomila naša presilová hra, v ktorej sme inkasovali tretí gól. V poslednej časti sme už nemali dostatok psychických síl, preto je prehra taká vysoká. Na tento zápas musíme zabudnúť a chytiť sa na ďalšom domácom stretnutí."

Ladislav Svozil, tréner Popradu: "Vedeli sme, že nás v Nitre čaká náročný zápas, to sa aj potvrdilo. V prvých dvoch tretinách sme nemali veľa šancí a to aj preto, že sme hrali často v oslabení. Napriek tomu je výsledok pre nás fantastický, ale mrzí ma, že poslednú tretinu poznačili zbytočné fauly. Hráči by si mali uvedomiť, že prvoradé je ich zdravie."